Skauci Europy w Rawie Mazowieckiej
Home
Obóz wilczkowy Olsztyn k. Częstochowy 2017r. PDF Drukuj Email
Wpisany przez Kinga Sekrecka   
sobota, 29 lipca 2017 20:01

W dniach 20-27.07.2017r. odbył się obóz wilczkowy w Olsztynie koło Częstochowy. Wzięło w nim udział 15 wilczków z 2. Gromady Rawskiej i 10 wilczków z 2. Gromady Skierniewickiej wraz z 2 szefowymi z Rawy oraz 1 szefową i 2 młodymi przewodniczkami ze Skierniewic

 

Więcej…
 
Zbiórka pokazowa PDF Drukuj Email
Wpisany przez Kinga Sekrecka   
czwartek, 11 maja 2017 20:33
Dnia 6.05.2017r. odbyła się zbiórka pokazowa dla dzieci w Szkole Podstawowej nr 4 w Rawie Mazowieckiej.

Za prośbą Pani dyrektor obie drużyny i gromady przygotowały zbiórki, w których mogły wziąć udział chętne dzieci. Wszyscy zebrali się na miejscu o godzinie 10:00.Pogoda dopisała, więc zbiórki odbyły się częściowo na placu wokół szkoły. Spotkanie zaczęło się od puszczenia prezentacji i filmików o Skautach Europy z całej Polski. Potem szef każdej jednostki pokrótce opowiedział na czym polega praca w danej jednostce, jak wygląda praca roczna oraz cotygodniowe zbiórki. Zastępowe opisały z czego składa się mundur i wytłumaczyły co to jest proporzec. Zostały też przedstawione funkcje pełnione w zastępach oraz gromadach. Po krókim zapoznaniu drużyny ruszyły na dwór, by przeprowadzić gry dla dzieci. 2 Gromada została w szkole, by wykonać krótkie zajęcia manualne. Tym razem wilczki razem z chętnymi dziewczynkami robiły zakładki do książek. 1 Drużyna razem z 1 Gromadą ułożyły gre w terenie dla chłopców. Natomiast 2 Drużyna uczyła dzieci śpiewu i zabaw harcerskich. W czasie trwania tego spotkania zapewniony był mały poczęstunek dla dzieci i wszystkich harcerzy i harcerek. Zbiórka zakończyła się podziękowaniami oraz prośbą o konktakty do szefów w celu uzyskania infomracji o najbliższych zbiórkach.

galeria Kinga Sekrecka

 
Zbiórka 2. Gromady Rawskiej PDF Drukuj Email
Wpisany przez Kinga Sekrecka   
poniedziałek, 03 kwietnia 2017 09:27

Dnia 1 kwietnia 2017 roku odbyła się kolejna zbiórka wilczków z 2. Gromady Rawskiej. Jak zawsze zbiórka rozpoczęła się apelem. Tym razem zagościliśmy w Miejskiej Bibliotece Publicznej - oddziale dla dzieci. Po apelu wilczki zabrały się do roboty. Zbliża się Wielkanoc, z tej okazji wilczki ozdabiały wycięty w kształcie jajka kolorowy filc. Każdy mógł ozdobić trzy różnego koloru jajka. Do tego można było użyć zielonych, żółtych i niebieskich piórek, małych samoprzylepnych elementów, np. króliczków i kurczaczków, kolorowego, brokatowego papieru, z którego można było powycinać różne rzeczy oraz mazaków. Wilczki wykazały się dużą kreatywnością. Powstały ślicznie ozdobione jajka, które można użyć jako dekoracje na Wielkanoc. Po skończeniu jajek, zostały one rozłożone na stole do wyschnięcia, natomiast wilczki przygotowywały scenki pt. ,,Wielkanoc w dżungli''. Każda szóstka musiała użyć innej techniki. W tym przypadku zobaczyliśmy scenki przedstawione za pomocą pantomimy, musicalu i baletu. Do scenek zostały wykorzystane dopiero co zrobione ozdoby. Zapraszam do obejrzenia galerii. :)

galeria - Kinga Sekrecka

 
Rawscy skauci pielgrzymowali do Boguszyc PDF Drukuj Email
Wpisany przez Mateusz Golianek   
niedziela, 26 marca 2017 16:27

Początek wiosny to dla Skautów Europy z Rawy Mazowieckiej, Skierniewic, Łowicza i Tomaszowa Mazowieckiego tradycyjnie czas wspólnej pielgrzymki. W sobotę, 25 marca 140 harcerek, harcerzy oraz ich rodziców wędrowało do zabytkowego kościoła św. Stanisława w Boguszycach.

Boguszyce 2017

galeria Kinga Sekrecka

galeria Maciej Zerek

galeria Marcin Kalinowski

galeria Robert Fedorowicz

Więcej…
 
Zimowa Wędrówka Ogniska Przewodniczek PDF Drukuj Email
Wpisany przez Kinga Sekrecka   
niedziela, 26 marca 2017 08:59

W dniach 25-26.02.17r. siedem przewodniczek z Rawy Mazowieckiej udało się na wędrówkę. Miejsce, do którego dotarły to Święty Krzyż. Podczas tych dwóch dni spędzały czas na wędrowaniu, lecz nie tylko. Skautki gotowały obiad na ogniu, robiły bransoletki w ramach zajęć manualnych, słuchały konferencji oraz miały czas na porozmawianie o tym co się dzieje aktualnie u każdej z nich. Nie zabrakło również wspólnej modlitwy oraz uczestnictwa we Mszy Świętej.

galeria - Kinga Sekrecka

 

Więcej…
 
Dzień Modlitw za FSE 2017 - Zaproszenie i link do zapisów PDF Drukuj Email
Wpisany przez Dariusz Jarzębski   
poniedziałek, 06 marca 2017 18:36

Szanowni Państwo, Rodzice naszych podopiecznych, Przyjaciele Skautów Europy.

Serdecznie zapraszamy do udziału w dorocznej pielgrzymce z okazji Dnia Modlitw za Federację Skautingu Europejskiego. W tym roku odbędzie się ona 25 marca, będziemy pielgrzymować do Boguszyc. Poniżej znajdą Państwo treść zaproszenia oraz elektroniczny formularz do zapisów. Mamy nadzieję, że tego dnia będą Państwo z nami!

Każdego roku w okolicy święta Zwiastowania Najświętszej Maryi Pannie (przypadającego 25 marca) organizujemy z tej okazji wielkie spotkanie w formie pielgrzymki dwóch hufców rawskich (męskiego i żeńskiego). Pojawiają się na nim skauci i skautki z Rawy, Skierniewic i Łowicza, a także, ku naszej radości, wielu z Państwa. Jest to jedyny moment w roku, w którym spotyka się całe nasze lokalne środowisko i wykorzystujemy go, by wspólnie zawierzyć siebie i nasze dzieło Maryi...

Zaproszenie na Dzień Modlitw

Link do rejestracji

 
«pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia»

Strona 4 z 63
Joomla themes free

Harmonogramy zbiórek:
1 Gromada Rawska
;
2 Gromada Rawska

Działalność hufca rawskiego jest wspierana ze środków Miasta Rawa Mazowiecka

licznik odwiedzin

509303
dzisiaj34
wczoraj67
w tym tygodniu101
w tym miesiącu101
wszystkie509303

Polityka cookies